Analitik Muhasebe Otomasyonu

Analitik Muhasebe Otomasyonu

Resmî gazetede yayımlanan Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği ile %100 uyumlu Programımız bu kapsamdaki tüm kurumların kullanımına uygun olarak hazırlanmıştır. Kullanıcı dostu ara yüzü ile tüm bilgiler form doldurma şeklinde hazırlanmıştır. Yönetmelikte bulunan tüm cetvel ve listeler ile yüzlerce rapor ile zenginleştirilen programımız da aylık, günlük veya yıllık birçok istatistiki raporlar mevcuttur. Programda Sayıştay ve Kamu Bilgi Sistemine veri aktarımları için raporlar hazırlanabilmektedir. Aylık yapılan düzenli ödemeler evrak kopyalama işlemi ile oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Muhasebe bilgisi olmayan kullanıcıların bile rahatlıkla kullanabileceği tüm hesapları otomatik çalıştırma özelliğimiz ile programımız kullanıcı dostudur. Tüm yansıtma hesapları otomatik çalışmaktadır. Evrak girerken yapılması gereken tüm kesintiler otomatik olarak hesaplanabilmektedir. Çok yıllı gelir ve gider bütçesi otomatik olarak hesaplanabilmektedir. Tüm rapor ve listeler istenilen formata (Word, Excel, Pdf, Xml vb.) çevirebilmektedir. KDV ve Muhtasar beyannameler programımızda otomatik hazırlanmaktadır.

Şahıs/Şirket Tanımları

Şahıs – şirket tanımları aracılığıyla firmalara yapmış olduğunuz ödemeleri ve o firmalardan yapmış olduğunuz tahsilatları aylık, yıllık takip edebilir ayrıca ödeme yaparken kesmiş olduğunuz yasal kesintileri de rapor olarak hazırlayabilirsiniz.

Proje – Köydes Tanımları

Bu özellik sayesinde proje bazlı veya köy bazında yapılan ödemeler takip edilebilmekte ve icmaller alınabilmektedir.

İhale Tanımları

Bu özellik sayesinde yapmış olduğunuz ödemelerin ihale usulleri (açık ihale, doğrudan temin vb.) belirtilerek raporlar hazırlanmaktadır.

Banka Ödeme Talimatı

Birden fazla ödeme emri için tek talimat oluşturabilir ve bankaya gönderilmesi gereken evrakları programımızdan alabilirsiniz.

KBS Mizan Aktarma

Maliye Bakanlığı tarafından üçer aylık dönemlerde gönderilmesi gereken mizan program tarafından Excel formatında oluşturularak KBS sistemine yüklemenizi sağlamaktadır.

Sayıştay Belgeleri

Sayıştay’ın sistemine gönderilmesi gereken birleştirilmiş veriler defteri, bilanço vb. raporlar program tarafından csv formatında oluşturulabilmektedir.

Sayman Devir Raporları

Görevli kişilerin değişmesi durumunda imza altına alınması gereken raporlar programdan alınabilmektedir.

Beyanname Raporları

Aylık verilmesi gereken muhtasar, damga ve kdv beyannameleri program tarafından hazırlanabilmektedir.

Diğer Raporlar

Yönetmelikte bulunan tüm cetvel ve listeler ile yüzlerce rapor ile zenginleştirilen programımız da günlük, aylık veya yıllık birçok istatistiki raporlar mevcuttur.
Scroll to Top