Ödenek Takip Programı

Ödenek Takip Programı

Ödenek Takip Programımız ister Analitik Muhasebe Otomasyonuyla entegreli isterseniz tek başına kullanabileceğiniz bir sistemdir. Programımızda biriminize tahsis edilen bütçenizi takip edebilirsiniz. Programdan hazırlayacağınız Ödeme Emri ve Muhasebe Fişleri ile bütçenizde yapılan harcamaları detaylı raporlayabilirsiniz. Programımızda ayrıca Doğrudan Temin usulü ile yaptığınız ihale işlemleri ve bunlara ait ihale belgelerini de hazırlayabilirsiniz. Resmî gazetede yayımlanan Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği ile %100 uyumlu programımız bu kapsamdaki tüm kurumların kullanımına uygun olarak hazırlanmıştır. Kullanıcı dostu ara yüzü ile tüm bilgiler form doldurma şeklinde hazırlanmıştır. Yönetmelikte bulunan tüm cetvel ve listeler ile yüzlerce rapor ile zenginleştirilen programımız da aylık, günlük veya yıllık birçok istatistiki raporlar mevcuttur. Aylık yapılan düzenli ödemeler evrak kopyalama işlemi ile oldukça kolay gerçekleştirilmektedir. Muhasebe bilgisi olmayan kullanıcıların bile rahatlıkla kullanabileceği tüm hesapları otomatik çalıştırma özelliğimiz ile programımız kullanıcı dostudur. Tüm yansıtma hesapları otomatik çalıştırılmaktadır. Evrak girerken yapılması gereken tüm kesintiler otomatik olarak hesaplanabilmektedir. Tüm rapor ve listeler istenilen formata (Word, Excel, Pdf, Xml vb.) çevirebilmektedir.

Bütçe Girişi

Belediyeler, Özel İdareler ve Valilikler gibi birden fazla birimi bulunan kurumlarda, her birim kendine ait bütçeyi görüp ödeme emri ve muhasebe işlem fişlerini hazırlayabilmekte ve hazırlanan bu evraklar Analitik Muhasebe Otomasyonuna aktarılabilmektedir.

Özel Kod

Firma, kişi ve kurumlara yapılan ödemeler özel kod girilerek hangi firmaya ne kadar ödeme yapıldığı takip edilmekte ve detaylı raporlar alınabilmektedir.

Ödenek Onay

Analitik Muhasebe Otomasyonunu kullanan kurumlarda, ödenek takip programında ödeme emri oluşturabilmek için ödenek onay işlemi aktif hale getirilebilir. Böylelikle merkez birim (bütçe ve muhasebe müdürlüğü, mali hizmetler daire başkanlığı vb.) bütçe kalemi ve kullanılacak ödeneğe onay vermediği sürece diğer birimler evrak düzenleyemezler.
Scroll to Top